Kosmonautka

24.99 zł

DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTU: W MAGAZYNIESeria: PILOTKA to książki wzmacniające rodzinę. Z jednej strony wychodzą naprzeciw zmianom społecznym i językowym, z drugiej pokazują dzieciom, że kosmonauta czy architekt może też być kobietą. Warto przygotować w naszej świadomości, ale też i w języku polskim, miejsce dla pracujących kobiet. Warto też pokazać dzieciom, że mogą podążać za swoimi marzeniami! Jednoznacznie pozytywny przekaz!

Autor stworzył krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, które ucieszą nie tylko dzieci. Piękna kreska i znakomite spostrzeżenia ilustratorki są ich perfekcyjnym uzupełnieniem. Dobra zabawa gwarantowana!

„Kosmonautka” - Moja mama jest przede wszystkim mamą. Ale też pracuje – na co dzień zarządza finansami (prezeska banku), wydaje rozkazy swoim podwładnym (generałka), tworzy przestrzeń wspólną (architektka) czy też zajmuje się duchowością (pastorka). Bohaterki życia codziennego, łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci to nasza codzienność, ale takie mamy to prawdziwa rzadkość!

Wszystkie żeńskie formy zawodów zostały skonsultowane z językoznawcą, prof. UW, Mirosławem Bańko i są poprawnie zbudowane, mimo że niektórych używa się bardzo rzadko lub nie używa wcale. Mamy nadzieję, że z czasem formy te wejdą do powszechnego użytku.

Data wydania: 8 marca 2014
Książka dla dzieci w wieku 3+ (3-103!)
Oprawa twarda, 28 stron,

Autor: Piotr Wawrzeniuk urodził się w 1971 roku w Warszawie, od ponad 30 lat mieszka i pracuje w Szwecji. Na co dzień stateczny doktor historii, wykłada na Swedish National Defence College. Jest też częścią historii muzyki jako twórca tekstów, wokalista i perkusista; członek wielu zespołów muzycznych, m.in. Therion i The Robots. Autor licznych tekstów i wystąpień o historii nowożytnej i wojskowej XX wieku. Debiutuje jako pisarz dla dzieci.

Ilustratorka: Dorota Wojciechowska. Polska ilustratorka, rysowniczka. Na swoim koncie ma kilka nagród i wyróżnień konkursowych; współpracuje min. z wydawnictwami szkolno – pedagogicznymi i magazynem „Twoje Dziecko”. http://dorotawojciechowska.pl/, http://dwojciechowska.blogspot.com/

Więcej informacji: www.polawiaczeperel.com.pl oraz www.facebook.com/WydawnictwoPolawiaczePerel

PRODUKT ZOSTANIE WYSŁANY W CIĄGU 4 DNI ROBOCZYCH.

korzysci 2

Poławiacze Pereł

Poławiacze Pereł to niezależne, niszowe wydawnictwo dla dzieci i młodzieży. Rozpoczęliśmy działalność w 2013 roku. Nasza oferta, wyrażona poprzez motto: „ważna treść w pięknej formie” skierowana jest do czytelników ciekawych świata i poszukujących tropów w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Interesujące opowieści w pięknej szacie graficznej – to kształtowanie dobrego gustu od najmłodszych lat. Każdy rodzic, który szuka intrygujących książek o istotnych sprawach znajdzie je właśnie u nas. Mamy nadzieję, że naszymi książkami przełamiemy wiele stereotypów i poszerzymy niejeden horyzont.