Opowieści spod oliwnego drzewa

37.99 zł

DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTU: W MAGAZYNIESeria ½ +½=∞ jest otwartą serią dla dzieci i młodzieży, zaplanowaną na wiele lat. Poszczególne tomy skierowane są do różnych grup wiekowych. Pod względem treści to absolutnie nowe spojrzenie na wielokulturowość. Autorzy serii czerpią z życia na styku kultur, ponieważ są w połowie Polkami lub Polakami. Dopełnieniem ich osobowości jest druga, czasami bardzo odległa od polskiej kultura. Autorzy mają wolną rękę w doborze historii, która opowiedzą. 

Dwukulturowość autorów znajduje w tej literaturze barwny i ciekawy wymiar, przede wszystkim jednak są to po prostu piękne i mądre opowieści.

„Opowieści spod oliwnego drzewa”  - Polscy turyści na Bliskim Wschodzie przypadkowo gubią książkę z bajkami. Znajdują ją palestyńskie dzieci. Pięć ilustracji jest punktem wyjścia dla starej, mądrej bajarki Mirjam do opowieści, które snuje dzieciom w małej wiosce. Zadziwiająco dla czytelnika – bajki Mirjam w niczym nie przypominają znanych nam historii. Bajarka doskonale dobiera opowiadania, wskazując w nich drogę do rozwiązania kłopotów, trapiących jej małych słuchaczy.

Niesamowita, szkatułkowa narracja o uniwersalności dziecięcych problemów.

Publikacja została objęta patronatem Ambasady Palestyny w Polsce.

Data wydania: 17 października 2014
Książka dla dzieci w wieku 7-14 lat
Oprawa twarda, 124 stronyAutorka: Aida Amer
 
Urodzona w Krakowie, wychowała się w Polsce i na Bliskim Wschodzie. Po mamie Polka, po tacie Arabka. Została ukształtowana przez dwie kultury i z obu czerpie inspirację do pracy. Ukończyła archeologię klasyczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Krakowie. Zadebiutowała opowiadaniem „Igor i Igor” opublikowanym w antologii „Wbrew naturze” (Amea, 2011). Rok później ukazała się jej powieść „Rantis” (Amea, 2012), a w 2013 w Magazynie Literackim „Radar” opublikowano opowiadanie autorki „Uwolniony”.
„Opowieści spod oliwnego drzewa” są pierwszą książką dla dzieci w dorobku pisarki.

Ilustratorka: Nežka Šatkov
Polska ilustratorka, rocznik 1989. Studiowała media rysunkowe na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się ilustracją prasową i książkową. 

Więcej informacji: www.polawiaczeperel.com.pl oraz www.facebook.com/WydawnictwoPolawiaczePerel

PRODUKT ZOSTANIE WYSŁANY W CIĄGU 4 DNI ROBOCZYCH.

korzysci 2

Poławiacze Pereł

Poławiacze Pereł to niezależne, niszowe wydawnictwo dla dzieci i młodzieży. Rozpoczęliśmy działalność w 2013 roku. Nasza oferta, wyrażona poprzez motto: „ważna treść w pięknej formie” skierowana jest do czytelników ciekawych świata i poszukujących tropów w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Interesujące opowieści w pięknej szacie graficznej – to kształtowanie dobrego gustu od najmłodszych lat. Każdy rodzic, który szuka intrygujących książek o istotnych sprawach znajdzie je właśnie u nas. Mamy nadzieję, że naszymi książkami przełamiemy wiele stereotypów i poszerzymy niejeden horyzont.