Zebra

22.89 zł

DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTU: W MAGAZYNIESeria ½ +½=∞ jest otwartą serią dla dzieci i młodzieży, zaplanowaną na wiele lat. Poszczególne tomy skierowane są do różnych grup wiekowych. Pod względem treści to absolutnie nowe spojrzenie na wielokulturowość. Autorzy serii czerpią z życia na styku kultur, ponieważ są w połowie Polkami lub Polakami. Dopełnieniem ich osobowości jest druga, czasami bardzo odległa od polskiej kultura. Autorzy mają wolną rękę w doborze historii, która opowiedzą – może to być np. polska baśń, przeniesiona w niecodzienne realia lub odwrotnie – polskie realia służą jako tło do opowieści z innej części naszego globu.

Dwukulturowość autorów znajduje w tej literaturze barwny i ciekawy wymiar, przede wszystkim jednak są to po prostu piękne i mądre opowieści.

„Zebra” to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w grupie przez zebrę, która urodziła się na mazurskiej wsi, pośród stada koni. Zebra, odrzucona przez dorastające źrebaki cierpi, a dopiero poprzez swoją odwagę i mądrość zyskuje ich aprobatę.

Przesłanie, płynące z tej książki to pochwała różnorodności i szacunek dla odmiennego wyglądu.

Data wydania: 17 października 2013
Książka dla dzieci w wieku 4-8 lat
Oprawa twarda, 24 strony

Autorka: Ifi Ude (wł. Diana Ifeoma Ude).

Ifi Ude (wł. Diana Ifeoma Ude). Urodziła się w Enugu (Nigeria) w plemieniu Ibo. W wieku 3,5 roku przyjechała do Polski - kraju matki, gdzie mieszka do dziś. Wokalistka, producentka, autorka muzyki i tekstów. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Na rzecz muzyki porzuciła studia psychologiczne.Prowadzi solową karierę muzyczną. Dzięki wsparciu internautów na jesieni 2013 ukazał się jej debiutancki album „IFI UDE”. „Zebra” jest jej debiutem literackim. www.ifiude.com.pl

Ilustratorka: Nežka Šatkov

Polska ilustratorka, rocznik 1989. Studiowała media rysunkowe na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się ilustracją prasową i książkową.

Więcej informacji: www.polawiaczeperel.com.pl oraz www.facebook.com/WydawnictwoPolawiaczePerel

PRODUKT ZOSTANIE WYSŁANY W CIĄGU 4 DNI ROBOCZYCH.

korzysci 2

Poławiacze Pereł

Poławiacze Pereł to niezależne, niszowe wydawnictwo dla dzieci i młodzieży. Rozpoczęliśmy działalność w 2013 roku. Nasza oferta, wyrażona poprzez motto: „ważna treść w pięknej formie” skierowana jest do czytelników ciekawych świata i poszukujących tropów w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Interesujące opowieści w pięknej szacie graficznej – to kształtowanie dobrego gustu od najmłodszych lat. Każdy rodzic, który szuka intrygujących książek o istotnych sprawach znajdzie je właśnie u nas. Mamy nadzieję, że naszymi książkami przełamiemy wiele stereotypów i poszerzymy niejeden horyzont.